Home Berichte Archiv - Artikel ab 2013/14 Schüleraustauschprojekt im Slowenischunterricht

Schüleraustauschprojekt im Slowenischunterricht

Am Mittwoch, den 11. 12. 13. fand für die SchülerInnen der 4.AB, die Slowenisch lernen, und SchülerInnen der Partnerschule OŠ Koroški jeklarji aus Ravne ein freundschaftliches und festliches Treffen statt.
Der Begrüßung durch den Chor unter der Leitung von Herrn Prof. Nindl und Willkommensworten des Herrn Direktor Pewal, des Schülers Lukas und der Schülerin Marie-Sophie folgten ein Kennenlernspiel und der Schulfilm. Danach widmeten sich die SchülerInnen dem eigentlichen Thema, dem Brauchtum im Advent und in der Weihnachtszeit. Nach der Adventjause fuhren wir alle gemeinsam nach Klagenfurt/ Celovec, wo die SchülerInnen eine Stadtführung in deutscher und slowenischer Sprache hatten. Dann besuchten wir auch den Christkindlmarkt. Nach der Freizeit ging es zurück nach Völkermarkt wo wir müde, aber mit vielen neuen Eindrücken angekommen waren.
Der zweite Teil des 10. Schüleraustauschprojektes findet am 23.04.2014 statt und wird uns nach Ravne und Ljubljana führen. Šolska izmenjava z učenci iz Slovenije na naši gimnaziji Na poseben datum, 11. 12. 13, se je v Velikovcu dogajalo posebno srečanje – praznična 10. šolska izmenjava učencev Gimnazije Alpe-Jadran Velikovec in Osnovne šole Koroških jeklarjev Ravne. Učence in učiteljici z Raven je s pesmijo pozdravil zborček velikovške gimnazije, besede dobrodošlice so izrekli: učenca Marie-Sophie in Lukas ter ravnatelj Herbert Pewal in organizatorka - učiteljica slovenščine Eva Maria Verhnjak Pikalo, ki je s šolskimi izmenjavami pričela in jih vsa ta leta tudi pripravlja. Ucenci so se razdelili v skupine in po spoznavanju so pričeli z zanimivo delavnico o običajih v adventu in ob božiču. Praznicne dobrote so učenci imeli tudi za malico. Popoldne se je druženje nadaljevalo v Celovcu, kjer je najprej potekalo dvojezično vodenje po mestu, nato pa obisk božičnega sejma. Srečanje na Koroškem je predstavljalo prvi del letošnje šolske izmenjave, drugi del bo sledil v poletnem semestru v Sloveniji, in sicer na Ravnah in v Ljubljani. (Mateja Rihter)
Home Berichte Archiv - Artikel ab 2013/14 Schüleraustauschprojekt im Slowenischunterricht