Home Berichte Archiv - Artikel ab 2013/14 Slowenisches Theater – Die rote Zora

Slowenisches Theater – Die rote Zora

Am Freitag, den 13.12.2013, fand für SchülerInnen, die den Slowenischunterricht im Freifach und in den 3. und 4. Klassen besuchen, ein Theaterbesuch in Bleiburg/Pliberk im Kulturni dom statt.
Die Theatergruppe Zora aus St. Jakob im Rosental spielte ein interessantes zweisprachiges Stück, in dem die Geschichte von Waisenkindern aus dem kroatischen Küstenstädtchen Senj erzählt wurde. Slovenska predstava – Rdeča Zora V petek, 13. 12. 2013, so se učenci naše šole, ki se učijo slovenščino v prostem predmetu ter v 3. in 4. razredu, odpeljali v Kulturni dom v Pliberk, kjer so si ogledali slovensko gledališko predstavo. Skupina Zora iz Šentjakoba v Rožu je na oder postavila zelo zanimivo dvojezično igro Rdeča Zora. Vsebina igre je predstavljena tudi na spletni strani http://www.roz.si/zora/rdeca-zora/: Skupina brezdomskih otrok se pod vodstvom rdečelase Zore zbere v uskoško tolpo. Živijo v zapuščenem gradu in se preživljajo s krajo. Vsak dan znova se borijo za preživetje, proti preganjanju in pomanjkanju. Ta boj jih združuje in povezuje. Njihova najvišja vrednota je solidarnost. Edini, ki je na njihovi strani je ribič Goran. Ker jim v stiski pomaga, mu kasneje tudi otroci pomagajo v boju proti premočni ribolovski firmi. (Mateja Rihter)
Home Berichte Archiv - Artikel ab 2013/14 Slowenisches Theater – Die rote Zora