Home Berichte Archiv - Artikel ab 2013/14 Schüleraustausch zwischen Völkermarkt und Ravne

Schüleraustausch zwischen Völkermarkt und Ravne

Jubilejno srečanje učenk in učencev iz Velikovca in Raven 23.04.2014 je potekal drugi del šolske izmenjave z Osnovno šolo Koroških jeklarjev na Ravnah. Sodelovali so učenci in učenke 4. AB, ki se učijo slovenščine. Že zgodaj zjutraj smo se z avtobusom odpeljali iz Velikovca na Ravne. Na Ravnah so nas v šoli sprejeli s prisrčnim kulturnim sporedom. Pripravili so nam tudi odlično malico. Nato pa smo se skupno s prijatelji, s katerimi smo se decembra srečali na naši šoli v Velikovcu, odpeljali v glavno mesto Slovenije, v Ljubljano. Tam smo imeli dvojezično voden ogled po mestu. Videli smo Prešernov trg, na katerem smo se slikali, Tromostovje, mestno hišo, stolnico in še mnogo zanimivega. Potem smo se delili na dve skupini. Prva se je malo sprehajala po mestu, druga skupina pa je šla na Goethe Institut, kjer je imela delavnico. Po eni uri smo menjali. Ob pol petih smo se iz Ljubljane zopet odpeljali. Na Ravnah smo se poslovili od prijateljev iz Slovenije in se peljali naprej v Velikovec. Preživeli smo prijeten in zabaven dan, ki ga ne bomo pozabili. Veliko smo videli in s prijatelji malo poklepetali. Spremljale pa so nas učiteljice Maruška Vekjet in Martina Čapelnik iz Raven ter Mateja Rihter in Eva Verhnjak-Pikalo. (Lukas Sadjak, Marie-Sophie Skias, Stefan Skuk – 4.B)
10 Jahre regelmäßiger Schüleraustausch zwischen Völkermarkt und Ravne. Am 23.04.2014 fand der zweite Teil des SchülerInnenaustauschprojektes zwischen dem Alpen-Adria Gymnasium Völkermarkt und der Osnovna šola Koroški jeklarji aus Ravne statt. Das Projekt wurde mit den SchülerInnen der 4. AB, die Slowenisch lernen, durchgeführt. Um 8.00 Uhr trafen wir uns am Postplatzl und fuhren dann zu unserer Partnerschule Osnovna šola Koroški jeklarji  nach Ravne. Dort begrüßten uns die SchülerInnen mit einem musikalischen Programm und anschließend hielten zwei Schülerinnen für uns eine Präsentation über Ljubljana. Danach bekamen wir eine köstliche Jause und fuhren dann gemeinsam nach Ljubljana. Dort hatten wir eine Stadtführung in der wir den Prešerenplatz, das Rathaus, die 3 Brücken (Tromostovje) und viele weitere Sehenswürdigkeiten sahen. Dann wurden wir in zwei Gruppen geteilt und hatten einen Workshop im Goethe Institut. Während eine Gruppe am Institut war, hatte die andere Gruppe 45 Minuten Freizeit um die Stadt zu erkunden. Um 16.15 Uhr mussten wir Ljubljana wieder verlassen. In Ravne verabschiedeten wir uns von unseren Freunden. Es war ein schöner, interessanter und anstrengender Tag. Begleitet wurden wir von den Lehrerinnen Maruška Vekjet und Martina Čapelnik aus Ravne und von Mateja Rihter und Eva Verhnjak-Pikalo. (Sabrina Marktl, Katharina Kassl, Jana Breznik, Laura Modre – 4.AB)

Home Berichte Archiv - Artikel ab 2013/14 Schüleraustausch zwischen Völkermarkt und Ravne